3 סיבות לבחור מטפלת סיעודית ישראלית

20/03/2017

בחיים יש לא מעט בחירות אותן עלינו לעשות, חלקן פשוטות, חלקן קשות ומורכבות מעט יותר. כאשר אחד או שניים מהורינו מגיעים לגיל מתקדם המצריך סיוע ממטפלת בביצוע מגוון של פעולות יש 3 סיבות מדוע לבחור מטפלת סיעודית ישראלית.

 

 

סיבה מספר 1: שפה = תקשורת

 

קשיש שנמצא במצב סיעודי, לא משנה באיזו דרגה, בין אם הוא נמצא בתהליך של שיקום אחרי ניתוח ובין אם במצב סיעודי קבוע - שורה תחתונה הוא זקוק לסיוע. במצב כזה יש חשיבות גדולה מאוד ליכולת שלו לתקשר עם הסביבה שעוזרת לו כי הוא פשוט לא מסוגל לדאוג לעצמו.

 

בעיות תקשורת עלולות לעודד מצבי רוח כמו עצבנות, לחץ, חוסר סבלנות שאינם בריאים כלל וכלל באופן כללי, בטח שלא לאדם שמצבו הפיזי רעוע. חוסר יכולת לתקשר יכולה להוציא את המטופל מאיזון ולכן מאוד חשוב להקפיד שהם ידברו באותה שפה. ברגע שהמטפלת מדברת עם המטופל בעברית, הוא מבין מה היא אומרת, היא מבינה מה הוא מבקש והדברים הרבה יותר קלים וזורמים בצורה חלקה.

 

סיבה מספר 2: מכנה משותף

 

שפה מקשרת בין אנשים, אנו עדים לכך במגוון של מצבים וסיטואציות שלאו דווקא קשורות לדיון הנוכחי. בהיבט של טיפול יש כאן גם משהו נפשי, המטופל פעמים רבות זקוק למישהו לשוחח איתו, מישהו לשתף, מישהו שיקשיב לו בכל מיני מצבים ונושאים. כשיש שפה משותפת הדבר יוצר מכנה משותף וזה מאוד חשוב בהיבט הטיפולי. כך, זה לא רק טיפול, אלא יכולים ממש להיווצר יחסים של חברות, אמון הדדי ושיתוף מה שנותן מענה לצורך מרכזי אצל קשישים אשר חשים פעמים רבות בודדים.

 

סיבה מספר 3: מנטליות, ערכים

 

לכל תרבות יש את הערכים והמנטליות שלה. לא סתם ישראלים בחו״ל, מחפשים להתחבר עם ישראלים, יש שם משהו שמחבר וזו לא רק השפה, זה גם ההוויה, הרצון להיות שייך למשהו שמקשר אותי למקום. עם מטפלת ישראלית לא רק שלמטופל יהיה הרבה יותר קל לתקשר ולדבר, הוא גם ירגיש נכונות להיפתח וזה חלק מאוד חשוב בהיבט של ריפוי ושיקום. מספיק שהמטפלת נולדה במושב סמוך לקיבוץ שהמטופל נולד, או שהם מכירים את אותו אדם שחשוב לשניהם הרי ישראל מדינה כל כך קטנה והנה סיבה מצוינת לבחור במטפלת ישראלית.

Please reload

כל הזכויות שמורות. אחים ואחיות בישראל 2018-2013 ©