מטפלת פרטית לקשישים

15/05/2017

רבים מהילדים שואלים את עצמם מתי מגיע הרגע הנכון לפנות למטפלת פרטית לקשישים אשר תסייע לאחד או שניים מהוריהם בביצוע המטלות השונות, הפעולות של היום יום, אלו שאתם ואנחנו עושים בשגרה ממש בין אם זה לצאת לטיול קצר ולנשום אוויר, לשטוף את הפנים, לגשת לשירותים או כל דבר אחר.. ובכן קיימים כמה מצבים בסיסיים בהם מומלץ לפנות לשירותים של מטפלת פרטית.

 

1. אחרי אירוע רפואי בבית החולים קשישים רבים עוברים אירועים כמו אירוע מוחי או אירוע לבבי, תאונה הגורמת להם לשבר של עצם מה שפעמים רבות מחייב הימצאות ארוכה בבית החולים. לעתים, בשל סיבות כאלה ואחרות, הטיפול של בית החולים איננו מספיק ונדרש טיפול מסור יותר שיכלול בין היתר כמות גדולה של שעות. מטפלת פרטית תוכל לסייע לקשיש לאורך כל התהליך השיקומי אותו הוא עובר בבית החולים ולעתים אף לאחר מכן.

 

2. לאחר ניתוח - אפילו ניתוח פשוט כמו קטרקט מחייב לאחר מכן הקפדה על ביצוע פעולות מסוימות כמו מתן טיפות למשל. אחרי ניתוח מכל סוג שהוא, הקשיש הופך מוגבל גם כשאנו מדברים על קשישים שהיו עצמאיים לחלוטין ועשו את כל הפעולות השונות בכוחות עצמם ובעיקר עבור קשישים שגם ככה חשו קושי בדברים מסוימים לפני שעברו את הניתוח.

 

3. מצב סיעודי קבוע - במצבים בהם הקשיש לא מעוניין לעבור לבית דיור מוגן או בית אבות, בוחר להישאר בביתו, פעמים רבות מטפלת פרטית היא הפתרון הטוב ביותר. תפקידיה של המטפלת בין השאר הם לדאוג למתן תרופות בזמן, בישול, ניקיון ומשק בית, עזרה בפעולות בסיסיות כמו הליכה, אכילה, רחצה ולבוש. לעתים הטיפול כולל גם שינה במצבים בהם הקשישים חש בודד או פוחד בלילה, הליכה לקניות וליווי לקופת החולים והרופא בעת הצורך.

 

בישראל חוקק חוק הסיעוד המגדיר כי מי שעבר את גיל הפנסיה (נשים מעל גיל 62 וגברים מעל גיל 65) וחש קושי בתפקוד היומיומי יכול להגיש בקשה למתן סיוע. כמו כל תהליך מול הרשויות, גם עזרה סיעודית לוקחת זמן ולכן לעתים מטפלת לה אנו משלמים באופן פרטי, אפילו עד שנקבל את השעות שמגיעות לנו במסגרת החוק יכול להיות פתרון מצוין. כמובן שחשוב לראיין את המטפלת, לבחון כי יש אינטרקציה בריאה בינה לבין הקשיש, לאפשר לה תקופת הסתגלות ולבחור אותה בקפידה רבה.

Please reload

כל הזכויות שמורות. אחים ואחיות בישראל 2018-2013 ©