טיפים לבחירת מטפל סיעודי

13/02/2017

קיימות כל מיני סיטואציות בהן אדם זקוק למטפל סיעודי - אדם שעבר הכשרה יסודית ומקצועית ויוכל לסייע במגוון של פעולות אותן בו הוא מטפל לא יכול לבצע בעצמו בין אם זה לקום מהמיטה, ללכת ממקום למקום, לאכול, לעשות את צרכיו, להתקלח ועוד. קיימים כל מיני סוגים של מטופלים סיעודיים - צעירים שעברו תאונה או בשלב מוקדם של החיים חלו במחלה, אנשים מבוגרים שנמצאים אחרי ניתוח וזקוקים לטיפול סיעודי זמני עד שיסיימו תהליך שיקומי וגם אנשים שזקוקים לטיפול סיעודי צמוד ומלא.

 

 

הבחירה של מטפל סיעודי הינה בחירה קשה שכן אנו רוצים את הליווי הטוב, המקצועי והמסור ביותר עבור האדם שקרוב אלינו ולכן אנו מביאים עבורכם מספר טיפים לבחירת מטפל סיעודי.

 

1. כימיה - ובכן, הדבר אולי החשוב ביותר הינו לוודא שקיימת התאמה מבחינה אישיותית. מה שנקרא בשפה פשוטה כימיה או תקשורת בריאה. מטפל סיעודי יכול להיות הכי מקצועי, עם ידע של שנים אותו הוא צבר אבל אם אין שם כימיה זה פשוט לא יעבוד. אם למשל מדובר בקשיש שאוהב ליצור אינטרקציה, נהנה לדבר, אוהב לבוא לידי ביטוי, חשוב לבצע התאמה שתאפשר לו את המקום הזה ולבחור במטפל או מטפלת שאוהבים גם הם לדבר, יודעים להקשיב וכך הצורך הזה אכן ימומש. לעומת זאת אם מדובר במישהו סגור, מישהו שמאוד קשה לו לבוא לידי ביטוי, כדאי לשים לב ולבחור במטפל שיודע לדובב, מבין את הקושי הזה ופשוט עושה את העבודה כמו שהמטופל מצפה ממנו.

 

2. שפה - קריטריון נוסף שחייב להילקח בחשבון בתהליך בחירת מטפל סיעודי הוא השפה המדוברת. כמובן שאם יש כימיה טובה, אפשר לגשר על עניין השפה אבל יש קשישים שזה מאוד חשוב להם שהמטפל שלהם יידע לדבר עברית למשל.

 

3. אופי הבית- כשמדובר במטפל או מטפלת לתקופה ארוכה חשוב שיהיה חיבור גם בהקשר הביתי. למשל אם מדובר בבית שיש בו 3 כלבים, מן הראוי שהמטפל יאהב או יהיה מחובר לבעלי חיים כדי שירגיש בנוח. זה נכון גם לנושא של ריחות. למשל בבית שבו לא מעשנים, בעייתי לבחור במטפלת שמעשנת. אמנם אלו דברים שנראים קטנים אבל בסופו של דבר מדובר באדם שנמצא בבית המון שעות ולכן אם שמים לב לדברים האלה לפני כן, זה פותר הרבה בעיות בעתיד.

 

4. תיאום ציפיות - חשוב לקיים תיאום ציפיות ולהגדיר מה יש לבצע בפועל, לפני הבחירה וכך הרבה יותר קל בשלבים המתקדמים יותר ואין צורך להחליף מטפל לאחר שכבר נבחר אחד.

Please reload

כל הזכויות שמורות. אחים ואחיות בישראל 2018-2013 ©