כיצד תוכלו לדעת שיקיריכם מקבלים טיפול סיעודי פרטי ראוי

28/12/2016

הזקנה היא דבר מורכב ואין אחד שמצליח להתמודד בקלות עם העובדה שיקירו קמל אל מול עיניו, מה שכן, כל אחד יכול לוודא שאותו אדם שיקר לו, אם מדובר על הורה, חבר או כל בן משפחה אחר, אכן יקבל את אותו טיפול סיעודי ראוי וזאת על ידי השכרת שירותיהם של מטפלים סיעודיים ואחיות מוסמכות בעלות ניסיון רב בתחום.

 

תביעה למוסד לביטוח לאומי

במקרה ובו יקיריכם זקוקים לטיפול סיעודי פרטי הדבר הראשון אותו תצטרכו לעשות הוא להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי בסניף הקרוב אל מקום המגורים של יקירכם. טופס התביעה אותו תגישו נקרא 'תביעה לגמלת סיעוד'. יש לצרף אל הטופס מידע רפואי החתום על ידי רופא המשפחה או רופאים מומחים, אישורי הכנסות, חוות דעת של עובדים סוציאליים וכל מה שיכול לעזור לאדם היקר לכם לקבל את הקצבה המגיעה לו. המוסד לביטוח לאומי יחזיר לכם תשובה לגבי זכאות או אי זכאות לקצבת סיעוד עד 60 ימים ממועד הגשת התביעה.

 

 

דרגת הגמלה של יקירכם

חשוב לדעת שלאחר הגשת התביעה, עובד סוציאלי או מומחה אחר בתחום הסיעודי מטעם הביטוח הלאומי יבקר את יקירכם וזאת על מנת לאמוד את רמת התפקוד שלו או שלה, דבר שיוביל לבסוף לקביעת דרגת הגמלה שהוא סבור שמגיעה ליקירכם. במידה והביטוח הלאומי אישר את גמלת הסיעוד, השירותים המוצעים ליקירכם הם שירותי כביסה, לחצן מצוקה, מוצרי ספיגה חד פעמיים, טיפול סיעודי במרכז יום לקשיש או טיפול סיעודי פרטי בבית. ניתן להמיר כל אחד מהשירותים הללו בשעות טיפול בבית. בנוסף, עם קבלת אישור גמלת סיעוד, אותו אדם זכאי גם למגוון הטבות והנחות, כמו למשל הנחת ארנונה, הטבה בחשבון המים ועוד.

 

סיעוד מקצועי ויחס אישי – במימון המדינה

נכון להיום הדרך היחידה לטפל במטופל סיעודי בביתו היא על ידי השכרת שירותיהם של כוח עזר סיעודי מקצועי. ההחלטה להשאיר את הקשיש בביתו משמע קבלת החלטה לכבד את הרצון שלו להישאר בבית המגורים המוכר לו ובסביבה המוכרת לו. נכון להיום חוק הסיעוד מאפשר לקשישים סיעודיים להיעזר בשירותיה של מטפלת סיעודית בהשתתפות המדינה. בכדי לקבל עזרה זו יש לפנות לחברה מקצועית שיכולה לספק את שירותיהם של אותם מטפלים סיעודיים שעברו הכשרה ומאגדים ניסיון רב בתחום. בנוסף, יש גם אפשרות לשכור את שירותיה של אחות פרטית שתשגיח על האדם הסיעודי כאשר הוא בבית החולים (ולקבל על כך החזר כספי חלקי או מלא) ולשכור את שירותיה של אחות מוסמכת שתגיע עד אליכם על מנת לבצע טיפולי חוקן, החלפת קטטר, חבישות, זריקות ועוד.

 

לסיכום, ליקירכם מגיע הטיפול הטוב ביותר ונכון להיום בעידן בו המדינה מעניקה החזר כספי עבור שירותי מטפלים סיעודיים ועבור שירותי אחות פרטית לאחר ניתוח, גם אתם תוכלו לוודא שהאדם היקר לכם יקבל את אותו טיפול סיעודי לו הוא ראוי.  בהצלחה!

Please reload

כל הזכויות שמורות. אחים ואחיות בישראל 2018-2013 ©