החלמה לאחר ניתוח / אחות פרטית לאחר ניתוח

21/11/2016

מעבר ניתוח בשלום ושחרור מבית החולים יכול להיות דבר משמח עבור רבים מאתנו אשר רוצים לחזור לבית ולשגרת החיים לה מורגלים, אך עם זאת הדבר יכול להיות גם קשה ומתסכל במיוחד עבור קשישים שזקוקים לתקופת החלמה לאחר ניתוח שהיא ארוכה.

 

התחושה שלאחר הניתוח תלויה מאוד ברמה של הסיוע שהקשישים יזדקקו לצורך החלמתם והמשך שגרת חייהם. לאחר ניתוח ואשפוז בבית החולים עומדות אפשרויות שונות לסיוע לקשיש.

 

החלמה לאחר ניתוח / אחות לאחר ניתוח - המשך טיפול בבית

הדרך הטובה והמקובלת ביותר בעיקר בקרב קשישים היא לתת את הסיוע לו הוא זקוק בביתו ובסביבה לה הוא רגיל על ידי אחות לאחר ניתוח. יש לדאוג לטפל בקשיש או המטופל לפי הנחיות הרופאים והאחיות:

- לדאוג למתן תרופות בזמן.

- לשמור על תזונה נכונה ובריאה לפי המלצות הרופאים.

- לשמור ולדאוג להיגיינה של המטופל.

- לתת תשומת לב לקשיש ולערוך עמו שיחות.

במצב שאין המשפחה יכולה לסייע לקשיש בעצמה, יש צורך לדאוג למטפל סיעודי או מטפלת סיעודית זמנית (או אחות לאחר ניתוח). מבחינת המימון של הטיפול הסיעודי ניתן לקבל סיוע מהביטוח הלאומי, קופות החולים והביטוחים הפרטיים (במידה וקיימים).

 

 

 

שיקום בבית אבות

במצבים בהם המשפחה והקשיש מעדיפים שתקופת החלמה לאחר הניתוח לא תהייה בבית, ניתן לשהות בבית אבות לתקופת זמן מוגבלת. בבית אבות קיימים אגפים אשר מיועדים לאשפוז של הקשישים שעברו ניתוח וזקוקים לטיפול ושיקום. הקשיש יקבל תכנית לטיפול רפואי משקם והשגחה קבועה בשהייתו באגף או במחלקה המיועדת. צורת המימון לבית האבות נעשה באופן פרטי, אך ניתן לקבל סיוע בהשתתפות בתשלום על ידיי קצבאות ביטוח לאומי וביטוחי סיעוד פרטיים במידה וקיימים.

 

שהייה בנופשון

ישנם כיום נופשונים הפרוסים ברחבי הארץ ומותאמים לסיוע לקשיש בהתאוששות לאחר ניתוח. הנופשונים מציעים השגחה וטיפול רפואי צמוד, פעילויות חברתיות לקשיש, ארוחות ועוד. בסיום תקופת השהיה בנופשון יכול הקשיש לחזור לביתו להמשך החלמה לאחר ניתוח.

 

אחות פרטית לאחר ניתוח בבית החולים ובבית

המענה הראשוני שניתן לתת כבר בבית החולים לאחר ניתוח הוא אחות פרטית לאחר ניתוח אשר תגיע להשגיח על הקשיש באופן צמוד ולדאוג לצרכי המאושפז גם כאשר בני המשפחה לא לצד מיטתו. שירותי אחות פרטית בבית חולים מוכרים על ידיי קופות החולים ולכן ישנה זכאות לקבל החזרים עד לגובה של 85 אחוז מהעלות היומית למאושפזים שעברו ניתוח. כמו כן רצוי במקרים מורכבים לקחת למספר ימים אחות סיעודית שתגיע הביתה לאחר השחרור מבית החולים על מנת לתת מענה מקצועי, הדרכה והשגחה סיעודית בזמן קריטי זה ( הימים הראשונים לשחרור ).

Please reload

כל הזכויות שמורות. אחים ואחיות בישראל 2018-2013 ©