איך בוחרים חברת סיעוד מקצועית ואמינה

24/01/2017

אחת המטלות המורכבות ביותר בחייו של אדם היא בחירת חברת סיעוד לאדם היקר לו. המורכבות נובעת בעיקר משום הקושי המנטאלי הנדרש מאותו אדם להודות שהאדם היקר לו נמצא במצב סיעודי והוא אינו יכול להעניק לו את הטיפול הנאות בעצמו. במאמר זה נספק לקוראים מידע אודות האדם המוגדר כסיעודי וכיצד ניתן לבחור בחברת הסיעוד האמינה והמקצועית ביותר. אותה חברה שתספק לו את הסיעוד המקצועי לו הוא זקוק ברמה הגבוהה ביותר.

 

אדם סיעודי – 100% משרה

אדם סיעודי הוא אותו אדם שנזקק לסיוע ועזרה בביצוען של פעולות יומיומיות בסיסיות, כמו למשל הלבשה, רחיצה, האכלה ועוד. מבחינת מדינת ישראל המבחן שמגדיר את האדם כסיעודי הוא מבחן ה- ADL. המבחן בודק האם אותו אדם מתקשה או אינה יכולה לבצע פעולות שעיקרן קימה ושכיבה, האם הוא אינו יכול לנוע או לנייד את עצמו ממקום למקום ללא סיוע חיצוני, האם אינו מסוגל להתלבש ולהתפשט לבד, אינו מסוגל להכין לעצמו אוכל ולאכול אותו בכוחות עצמו, אינו יכול לרחוץ את עצמו ופעמים רבות גם אינו יכול לשלוט על הפרשותיו. מי שאינו יכול לבצע לפחות חמישים אחוזים מפעולות אלו נחשב כאדם סיעודי וככזה מגיעה לו גמלת סיעוד.

כיוון שמצב סיעודי מחייב פעמים רבות טיפול סביב השעון וביצוע פעולות לא פשוטות וכיוון שרוב האנשים אינם יכולים לעבוד ולדאוג במקביל ליקירם הם פונים אל חברת סיעוד מקצועית ואמינה שיכולה לספק את הטיפולים החיוניים וזאת על ידי עזרה סיעודית בדמות מטפלת סיעודית שמבינה את הצרכים הרפואיים של החולה ומספקת מענה אישי ומקצועי לכל אלו. בנוסף, חברת סיעוד תאפשר גם את השכרת שירותיה של אחות פרטית בבית חולים או אחות פרטית שתעניק זריקות, תתקין קטטר ותבצע טיפולים פרטיים נוספים לאדם הסיעודי בביתו.

 

 

לא מוותרים על ניסיון!

בחירת חברת סיעוד אמינה ומקצועית היא מטלה מורכבת המחייבת ידע ומקצועיות. חברת הסיעוד בה תבחרו חייבת להיות חברה שמעסיקה אחים מוסמכים ומעשיים בעלי רישוי עבודה כאחים/אחיות מוסמכים. אחים ואחיות בעלי ניסיון בעבודה עם סיעודיים, שכן אנשי מקצוע אלו יהיו אחראים על בירור מקדים של הצרכים הרפואיים של המטופל הסיעודי, ביצוע טיפולים סיעודיים בהתאם ופעולות ייעוץ והכוונה לקרובי האדם הסיעודי. בנוסף, חברת סיעוד אמינה ומקצועית תמיד תעסיק מטפלים סיעודיים בעלי ניסיון של למעלה מחמש שנים בתחום הסיעוד, מטפלים שדוברים בשפה המוכרת לחולה הסיעודי ומטפלים שיכולים להתחייב לעבודה לאורך זמן עם אותו הלקוח.

 

בחירת חברת סיעוד – נקודות חשובות

  • ותק וידע - תמיד יש לבדוק את הוותק של החברה והניסיון של האנשים העובדים במערך. חשוב לבחור באותה חברה שבקיאה בתחום הסיעוד, הן מבחינת ידע תיאורטי והן מבחינת ידע מעשי.

  • זמינות – חשוב לבחור בחברה שמספקת שירותי סיעוד לאותו איזור בו אתם או יקירכם ממוקמים. בנוסף, חשוב ביותר לבחור באותה חברה שמתחייבת על זמינות ומתן שירות בכל שעות היממה, הן מבחינת מצבי חירום והן מבחינת שליחת אחות או מטפלת סיעודית לבית החולה הסיעודי.

  • עובדים מקצועיים – חשוב לבחור חברת סיעוד מקצועית, כלומר חברה שמעסיקה צוות מקצועי של עובדים שיכולים להוכיח ניסיון מול מגוון האוכלוסיות המטפלות.

  • שירותי החברה – חשוב לבחור בחברה שיכולה לספק ללקוחותיה את השירותים החיוניים להם באותה העת ושירותים מורחבים נוספים בעתיד. כיוון שמדובר על חולים סיעודיים, פעמים רבות בתחילת התהליך החולה זקוק למטפלת סיעודית ובשלב מאוחר יותר הוא זקוק גם לאחות פרטית.

 

מיכאל, חברה סיעודית המספקת שירותי אחיות ומטפלות סיעודיות הוקמה על ידי אחות מוסמכת בעלת ניסיון רב בתחום הסיעודי. החברה מספקת כח אדם סיעודי מקצועי ומנוסה ואחיות מוסמכות ברמה הגבוהה ביותר.

Please reload

כל הזכויות שמורות. אחים ואחיות בישראל 2018-2013 ©